×
خرید صندلی و مبلمان باغی ویلایی فضای باز صنیع کار
1 خرید حضوری از نمایشگاه مرکزی
2 ارسال سفارش به شماره تلگرام 09331730392
3 خرید آنلاین ازطریق وبسایت های و نمایندگی ها مجاز

برای خرید مطمئن صرفا از روشهای پیشنهادی استفاده نمایید، فروشگاهها و وبسایتهای مجاز به فروش محصولات صنیع کار را در صفحه ارتباط با ما می توانید بیابید.

خرید از نمایشگاه مرکزی مبلمان ویلایی صنیع کار
9:30AM - 9:00PM روزهای شنبه تا پنج شنبه
9:00AM - 4:00PM روز جمعه
قفس پرنده - قفس حیوانات - قفس تزیینی صنیع کار

شناخت پرنده سالم

به شما توصیه می کنیم که پیش از خریدن پرنده و انتقال به محل زندگی خود حتما به ویژگی‌های یک پرنده سالم توجه نمایید و هر یک از نشانه های سلامتی را یک به یک مورد بررسی قرار دهید و در صورت عدم تجربه و آگاهی کافی حتما با دامپزشک متخصص مشورت نمایید.

برخی از علائم قابل مشاهده هنگام بروز بیماری پرندگان به شرح ذیل می باشد:

رفتار بی تفاوت ، تنگی نفس وبه گوش رسیدن صداهای غیر عادی تنفس، چشمهای قرمز وملتهب،ترشحات از چشم وبینی ،کم یا بی اشتها شدن ،اسهال وفضولات رنگی ،پف کردن غیر عادی پرها ،ژولیدگی وآلودگی پرها تورم پوست پا یا منقار،تنفس نامنظم ،گوشه گیری و عدم تحرک کافی،فلجی پاها وبالها،خواب آلودگی تنگ شدن ونیمه باز ماندن چشمها،    دور نگه داشتن بالها از بدن،كج شدن گردن،مشاهده انگلهای خارجی در میان پرها.

توصیه می شود به محلی برای خرید مراجعه كنید كه اصول اولیه بهداشت در آنجا بخوبی رعایت شود. از تماس پرنده خود با پرنده یا پرندگانی كه از سلامتی آنها اطمینان ندارید جدا خودداری نمائید.

آنچه را که باید در یک پرنده سالم جستجو کرد:

چشم های روشن: چشم های یک پرنده سالم عاری از ترشحات است و بدون قرمزی و تورم روشن و هوشیار به نظر می رسد.
سوراخ های بینی شفاف: به همین ترتیب ، سوراخ های بینی یک پرنده سالم باید فاقد ترشح باشد و منقار پرنده شما باید به راحتی باز و بسته شود .
هوشیاری: یک پرنده سالم به محیط اطراف خود توجه می کند و به آنچه در اطرافش می گذرد فعال و علاقه مند است. مراقب علائم کاهش علاقه یا بی حالی باشید. پرنده شما باید شور و شوق طبیعی و صدای متداول خود را به نمایش بگذارد. اگر پرنده شما روی زمین قفس خود نشسته باشد.
پوست شفاف: اگرچه درست است که پرندگان با پرهای حجیم پوشانده شده اند ، اما پوست برای سلامتی آنها کاملاً حیاتی است. پوست سالم شفاف و عاری از التهاب ، قرمزی یا تورم است.
پرهای زیبا: پرهای پرنده شکوه تاج گذاری اوست و پرهای پرنده سالم براق ، براق و صاف هستند. پرهای آسیب دیده یا نقاط طاس پرهای از دست رفته می تواند نشان دهنده وجود یک مشکل باشد. کندن می تواند حوصله پرنده شما را نشان دهد ، اما همچنین می تواند نشانه ای از بیماری باشد.
تنفس آرام: تنفس پرنده شما باید آرام ، آرام و ساکت باشد. خم شدن پرهای دم پرنده شما هنگام نفس کشیدن می تواند نشان دهنده بیماری تنفسی باشد.
عادات خوب خوردن و آشامیدن: پرنده شما باید به غذا و آب خود علاقه مند باشد و برنامه منظم خوردن و آشامیدن را حفظ کند. انحراف از این روال می تواند بیماری را نشان دهد ، اگرچه یک پرنده بیمار ممکن است مدت زمان بیشتری را در ظرف غذای خود بگذراند اما ممکن است غذا نخورد.
وزن سالم: وزن یک پرنده بالغ باید به طور کلی ثابت بماند. افزایش یا کاهش وزن غیر قابل توضیح باید توسط دامپزشک ارزیابی شود. یک معاینه سالانه می تواند به کوچکترین تغییر در وزن پرنده کمک کند.
شرایط جسمی مناسب: یک پرنده سالم خصوصیات جسمی عادی (از جمله منقار ، پاها و بالهایش) را از خود نشان می دهد و ظاهری درخشان  دارد.
فضله سالم: تغییر در فضله پرنده شما (از جمله رنگ ، قوام و فرکانس) می تواند یک مشکل احتمالی را نشان دهد. به طور مرتب فضولات پرنده خود را مشاهده کنید تا ظاهر آنها را ارزیابی کرده و از یک برنامه منظم اطمینان حاصل کنید. اسهال می تواند نشانه ای از تغییرات ساده رژیم غذایی یا بیماری باشد.

حرف آخر

قبل از انتقال پرنده جدید به محلی كه از قبل پرندگانی در آنجا نگهداری می نمایید،پرنده جدید را حتما به مدت 2 ماه در محلی جداگانه قرنطینه نمایید تا از تندرستی آن كاملا اطلاع حاصل نمایید.

قبل از انتخاب و خرید هرگونه پرنده توجه داشته باشید كه پرنده شما نیازمند جای مناسب ،نگهداری صحیح و توجه كافی می باشد و حصول این موارد مستلزم صرف وقت ،صبر ،حوصله و هزینه كافی است.

TOP Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید